Jak spakować się na kolonie, co ze sobą zabrać na obóz wakacyjny ?

Wyjeżdżając na kolonie letnie, czy też obozy młodzieżowe zawsze stajemy przed dylematem co ze sobą zabrać i w jaki sposób się spakować. Na ogół prawie wszystko jest potrzebne, ale niestety trzeba się ograniczyć do tych najpotrzebniejszych. Zatem zabierzcie rzeczy, których nie będzie Wam szkoda poświęcić w imię dobrej zabawy. Wystrzałowe ciuchy tylko na dyskotekę. Pamiętajcie jednak, że wyjeżdżacie tylko zazwyczaj na kilkanaście dni, więc nie zabierajcie szafy i komody. Każdy obozowicz i kolonista powinien sam „dźwigać” swój bagaż, chociaż tym najmłodszym na pewno opiekunowie i wychowawcy pomogą.

Poniżej przedstawiam przykładowy zestaw kolonisty i obozowicza: To jest tylko wzór, każdy rodzic przygotowuję dziecko do wyjazdu według własnego uznania.

1. Środki higieniczne: o szczoteczka i pasta do zębów, o mydło do mycia rąk (najlepiej mała butelka mydła w płynie), o żel pod prysznic, o balsam do ciała jeśli używacie, o żel do mycia twarzy, o krem bambino lub inny, który lubisz, o szampon do włosów, o odżywka do włosów jeśli używacie, o szczotka do włosów lub grzebień, o dla dziewczynek spinki, gumki, opaski, o ręczniki kąpielowe i plażowe (pamiętajcie, że jeśli nie ma pogody wszystko bardzo wolno schnie), o wilgotne chusteczki jednorazowe jeśli używacie, o chusteczki higieniczne.

2. Odzież: o bielizna (proponuję zabrać większą ilość lub minimum tyle ile dni będziecie na wakacjach – raczej nie wierzę, że będziecie mieli ochotę prać), o koszulki z krótkim rękawem (kilka sztuk), o koszulki na ramiączkach na wielkie upały, o 2 lub 3 koszulki z długim rękawem na zimne dni, o krótkie spodenki (minimum 2 pary), o długie spodnie (minimum 2 pary), o strój sportowy (dres, dziewczynki mogą zabrać legginsy, t-shirt’y, bluzy), o ciepłe ubranie (bluzy dresowe lub polarowe, 2 sztuki), o cienka bluza i lub sweter na chłodniejsze wieczory (1 sztuka), o kurtka przeciwdeszczowa, o koniecznie czapka, kapelusz lub chustka chroniące przed słońcem, o strój kąpielowy, o odpowiednie buty (adidasy, sandały, klapki do użytku „domowego”, przydać się mogą kalosze), o wystrzałowe ciuchy na dyskotekę.

3. Akcesoria: o okulary przeciwsłoneczne, o aparat ortodontyczny – jeśli nosicie, o pomadka ochronna, o aktualna legitymacja szkolna, o krem z filtrem, środek przeciw komarom, meszkom i kleszczom, o lekarstwa, które rodzice/opiekunowie podają Wam przy okazji codziennych, drobnych zdarzeń (ból głowy, zęba, gardła, brzucha), krople do nosa itp. o ciekawa książka na wypadek bezsenności, o mp3 na wypadek ochoty na posłuchanie ulubionej muzy, o ulubione płyty na dyskotekę, o maskotki, jaśka-poduchę do spania. Nie zabierajcie ze sobą: laptopów, konsol, PSP i innych „zabawiaczy”, drogich aparatów fotograficznych i telefonów za ponad 1.000 PLN.

Bagaże dzieci najmłodszych, czasem nawet odzież warto podpisać imieniem i nazwiskiem. Ułatwia to namierzenie rzeczy zagubionych lub pozostawionych w ośrodku.

WAŻNE! Uczestnik musi mieć obowiązkową aktualną legitymację szkolną wraz z peselem i pięczecią szkoły umieszczoną na drugiej stronie legitymacji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników kolonii w przypadku ich zniszczenia lub zagubienia. W przypadku, gdy dziecko przyjmuje leki, wymagane jest podanie informacji o tym, jakie leki i w jakich dawkach. Prosimy o spakowanie niezbędnych dla dziecka leków w osobną torebkę oraz zamieszczenie informacji o dawkowaniu.

WAŻNE!

Uczestnik musi mieć obowiązkową aktualną legitymację szkolną wraz z peselem i pieczęcią szkoły umieszczoną na drugiej stronie legitymacji.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników kolonii w przypadku ich zniszczenia lub zagubienia.

W przypadku, gdy dziecko przyjmuje leki, wymagane jest podanie informacji o tym, jakie leki i w jakich dawkach. Prosimy o spakowanie niezbędnych dla dziecka leków w osobną torebkę oraz zamieszczenie informacji o dawkowaniu. Z własnego doświadczenia proponujemy parę dni przed wyjazdem podać Witaminę C lub Rutinoscorbin na uodpornienie organizmu oraz wapno na alergię.

Na drogę prosimy przygotować kanapki z produktów trwałych np.: kanapki z żółtym serem, do picia wodę bez konserwantów i gazu.

Na drogę powrotną dzieci otrzymają od organizatora suchy prowiant i wodę.

Na pół godziny przed podróżą dzieciom źle znoszącym podróż autokarem należy podać AVIOMARIN.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *