Super Mega promocja kolonie w Ełku!

Co należy zrobić aby zgłosić dziecko na wypoczynek?

1. Zarejestrować się elektronicznie wypełniając odpowiedni formularz (należy kliknąć na wybrany turnus poniżej)

2. Pobrać kartę kwalifikacyjną, wydrukować ją, wypełnić i przesłać pocztą tradycyjną na adres: Gminne Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Ełku ul: Matki Teresy z Kalkuty 5/70 , 19-300 Ełk z dopiskiem „ Kolonie 2020”.

3. Osoby ubezpieczone w KRUS załączają również, zaświadczenie z placówki terenowej KRUS zaświadczenie o ubezpieczeniu przynajmniej jednego rodzica.

Super Mega Promocja na kolonie w Ełku.

III turnus – Wypoczynek odbędzie się w Bursie Szkolnej w Ełku ul: Sikorskiego 5A, 7A, 19-300 Ełk w terminie 25.07.2020 – 02.08.2020. ( Mazury ) .

Koszt 400,00zł dla uczestników z KRUS.

Koszt 800,00zł dla pozostałych uczestników bez KRUS-u, szczególnie dla dzieci które uczestniczyły w projekcie upowszechniania sportów zimowych – nauka jazdy na nartach w Zakopanym , oraz dzieci które posiadają kartę dużej rodziny.

Kolonie nad jeziorem to bezpieczny wakacyjny wypoczynek nad wodą. Uczestnicy będą przebywać na strzeżonym kąpielisku, pod stałą opieką ratownika wodnego. Ośrodek kolonijny znajduje się w bezpiecznej odległości od wody, na ogrodzonej działce.
Zapewniamy pełną organizację kolonii – dowóz i odwóz dzieci na wypoczynek autokarem oraz transport autokarowy w trakcie wycieczek (miejsce zbiórki ustalimy z Państwem indywidualnie), pobyt w przyjaznym dla dzieci ośrodku kolonijnym (kilkuosobowe pokoje, pełne wyżywienie). Zrealizujemy bogaty program turystyczno – kulturalny a uczestnicy kolonii przez cały czas będą znajdować się pod opieką wykwalifikowanej kadry.

MIEJSCOWOŚĆ: Ełk to miasto i gmina w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, położone w samym centrum Zielonych Płuc Polski – jednego z najcenniejszych ekosystemów w kraju i w Europie. Miasto znajduje się na Mazurach, na Pojezierzu Ełckim, nad Jeziorem Ełckim, jeziorem Sunowo i rzeką Ełk. Ponadto w obrębie miasta znajdują się dwa niewielkie jeziora: Selmęt Mały i Jezioro Szyba.
W mieście jest duża plaża miejska przystosowana do plażowania i kąpieli. Brzegiem jeziora ciągnie się promenada będąca miejscem spacerów i spotkań turystów.
Ełk to miasto z bogatą historią, najstarsze w regionie. Tereny dzisiejszej Ziemi Ełckiej wchodziły we wczesnym średniowieczu w skład ziem tajemniczego plemienia Jaćwingów. Jaćwingowie założyli na ełckiej wyspie strażnicę. W późniejszych latach ówczesny komtur krzyżacki – Urlich von Jungingen – nadzorował prace przy wznoszeniu warownego zamku, którego fundamenty przetrwały do dzisiaj. To ów krzyżacki zamek dał początek późniejszemu miastu.

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek kolonijny w Ełku znajduje się na terenie bursy szkolnej, w centrum miasta około 500 metrów od Jeziora Ełckiego. Warunki bardzo dobre , kuchnia domowa.
PROGRAM POBYTU:
Wakacyjny wypoczynek nad jeziorem, pozwoli dzieciom i młodzieży na wesołe i bezpieczne spędzanie czasu nad wodą, pod czujnym okiem ratownika wodnego. Plażowanie i kąpiele urozmaicą liczne wycieczki tak zaplanowane, aby były interesujące i pełne ciekawych informacji. Będą to wizyty w znanych muzeach, podziwianie słynnych zabytków i spacery po pięknych starówkach. Uczestnicy kolonii poznają najważniejsze wydarzenia z historii regionu, przyrodę oraz tradycje i lokalną kulturę. Do tego liczne zajęcia rekreacyjno – sportowe, gry, zabawy i ogniska – nawet w czasie brzydkiej pogody nikt nie będzie się nudził.
· Zajęcia w ośrodku jeździeckim – dla początkujących, jazda na padoku, doskonalenie jazdy konnej. Zajęcia w stajni pod okiem instruktora: nauka siodłania konia, pielęgnacja i opieka nad koniem.
· Zajęcia w Parku Wodnym – minimum 2 godziny dziennie dla chętnych – w tym nauka i doskonalenie pływania. Zajęcia na basenie pod okiem instruktora pływania
· Zajęcia na lodowisku w Giżycku ( obiekt całoroczny) – w tym nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach. Zajęcia pod okiem instruktora.
· Rekreacyjne pływanie: rowerami wodnymi, kajakami, motorówkami.
· Plażowanie
· Turnieje sportowe – piłki nożnej, plażowej i siatkowej
· Rozgrywki sportowe – ping pong, badminton, piłkarzyki
· Wycieczki Nordic Walking – rekreacyjne i sportowe
· Paintball – gra terenowa na leśnej polanie,\
· Wyjście do kina na wybrany film przez dzieci.
· Zajęcia „ Kolej na Klocki” – Edukacyjna sala zabaw dla dzieci w Ełku.
WYCIECZKI:
· Zjawiskoland w Reglu (domek do góry nogami)
· Wycieczka autokarowa do Mikołajek i Giżycka. W programie rejs statkiem Mikołajki – J. Śniardwy – Mikołajki. Zwiedzanie Galindii – Edenu Mazurskiego
· Wycieczka do Augustowa – Rejs statkiem do Studzienicznej – Najpopularniejsza trasa to trasa zwana „papieską” kiedy to na statku „Serwy” płyną papież Jan Paweł II. Po wypłynięciu z Portu Augustów, statek kieruje się wzdłuż rzek, śluz i jezior do jeziora Studzienicznego gdzie statek zawija do miejscowości Studzieniczna, malowniczo położonej na półwyspie, miejsca kultu religijnego z wieloma zabytkami sakralnymi. Postój trwa około 20 minut a następnie statek płynie na powrót do Augustowa. Rejs trwa około 2,5 godziny.
· Spływ kajakowy „ Szlak Kajkowski” – Jez. Druglin- jez. Kroksztyn – rzeka Ogródek . Zwiedzenie Muzeum Michała Kajki w Ogródku. Szlak kajaki związany jest nierozerwalnie z życiem i działalnością mazurskiego poety ludowego Michała Kajtki, który urodził się w Skomacku, mieszkał i pracował w Ogródku, umarł w Orzyszu, pochowany został na cmentarzu w Ogródku, a pomnik swej chwały posiada w stolicy Mazur — Ełku.
· Spływ kajakowy rzeką Ełk ” – na odcinku Straduny – Ełk. Trasa o długości 14 km – jej przepłynięcie zajmuje ok. 3-4 godzin. Cały odcinek to szeroka rzeka o spokojnym nurcie przecięta krótkim odcinkiem jez. Haleckiego, trasa niesprawiająca żadnych problemów dla początkujących kajakarzy. Na uwagę zasługują żeremia bobrów i ślady ich bytności. Po drodze mijamy wieś Miluki. Opływamy miasto Ełk i docieramy do piaszczystej plaży kończącej spływ. Oczywiście na całej trasie przepiękna flora i fauna.
· Wolfsschanze (Wilczy Szaniec): ruiny kwatery głównej Hitlera. Był to w czasie II wojny światowej ogromny kompleks obronny – 200 budynków, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, wodociągi, ciepłownie itp. Ponad 2000 osób tu mieszkało, pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels. W 1944 r. pułkownik hrabia Claus Schenk von Stauffenberg dokonał tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera.
· Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce – najsłynniejsze sanktuarium na Mazurach, zwane Częstochową Północy, jeden z najcenniejszych zabytków baroku w Polsce. Udział w koncercie organowym – pokaz słynnych ruchomych figur.
· Wycieczki piesze wśród mazurskich jezior i lasów: Szlak Kajki, Szlak Tatarski,
· Wyjście do Papugarni – Mazurskie Tropiki
· Zwiedzenie Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie
· Zwiedzenie Muzeum Kolejnictwa, Skansenu Pszczelarskiego oraz pracowni rzeźby Stowarzyszenia ESTiAN w Ełku..
· Wycieczka Ełcką Kolejką Wąskotorowej do Sypitek
– Wycieczka rowerowa „Z widokiem na Jezioro” zaczyna się wyjazdem z Ełku koleją wąskotorową do Sypitek, gdzie będzie przesiadka na rower. Trasa rowerowa (ok. 25 km) będzie przebiegała przez: Sypitki, Laski Małe, Brodowo, Giże, Koziki, Sordachy, Mrozy Wielkie oraz Ełk.
– Wycieczka rowerowa ” Poznajemy Ełk i okolice”

Program zostanie dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, uczestnicy będą mieli wybór wycieczek i zajęć.
Przedstawiony program stanowi propozycje wycieczek, które mogą być zmieniane lub zastępowane innymi zajęciami. Realizacja programu będzie uzależniona od aktualnych wymagań sanitarnych, dostępności obiektu do zwiedzania, możliwości zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa zdrowotnego itp.

Zapisy kliknij =======> TUTAJ

Post Author: lzselk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *