ZAPISY KLIKNIJ TUTAJ

ZAPISY WYJAZD RODZINNY

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem organizacją zajęć sportowych na nartach (takich jakie były w ubiegłym roku w Zakopanem) podjęliśmy działania aby taki wyjazd dla dzieci zorganizować.

Telefonicznie pytali Państwo „kto może uczestniczyć w wyjeździe”, informujemy, że wyjazd nie jest dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczeń Społecznych Rolników . W związku z powyższym mogą uczestniczyć wszystkie dzieci (nie tylko rolników) , wszyscy uczniowie szkól podstawowych, ponadpodstawowych i studenci ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży która uczestniczyła w wypoczynku letnim i zimowym w ubiegłych latach i ma już ukończone 16 lat.

Wyjazd będzie obywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Realizacja programu będzie uzależniona od określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Planujemy organizacje wyjazdu od dnia 07 marca 2021 ( niedziela) i powrotu w dniu 12 marca 2021. Koszt wyjazdu wraz z kosztami zakwaterowania, wyżywienia, transportu, wypożyczeniu nart i wykupu karnetów na stok, instruktorów, biletów wstępu na łyżwy i basen wynosi 800,00zł od uczestnika. Wpłatę należy dokonać na konto podane przez organizatora nie później niż 1 dzień przed wyjazdem, lub bezpośrednio przed wsiadaniem uczestnika do autobusu. Ilość miejsc jest ograniczona – zakwalifikowane zostaną dzieci według kolejności zgłoszeń. Prosimy wszystkich którzy się zgłosili o polubienie strony i udostępnienie informacji.

ZAPISY KLIKNIJ TUTAJ

Zgłoszenia na wyjazd będą przyjmowane elektronicznie na stronie internetowej http://www.lzselk.pl/ .

W przypadku dużej ilości zgłoszeń  będzie organizowany II turnus wzorem roku ubiegłego od dnia 14 marca 2021 ( niedziela) i powrotu w dniu 19 marca 2021. 

Turnus rodziny  będzie realizowany od 14 marca 2021( środa) do 19 marca 2021 ( niedziela). Koszt wyjazdu wraz z kosztami zakwaterowania, wyżywienia, transportu, wypożyczeniu nart i wykupu karnetów na stok, instruktorów, biletów wstępu na łyżwy i basen wynosi 1000,00zł od uczestnika z transportem, bez transportu dojazd do Zakopanego na własną rękę koszt wynosi 800,00zł.  .

Wyjazd jest organizowany w ramach organizacji zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych.

Inicjatywa kontynuacji przygotowanego projektu upowszechniania sportów zimowych jest wynikiem analizy stanu potrzeb dzieci i młodzieży i oczekiwań oraz oceny aktualnej sytuacji w sferze utrzymania dobrego stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, łódzkiego i podlaskiego , w szczególności w związku z epidemią Covid-19, w kontekście promowania aktywnego uprawiania sportów zimowych

Cel projektu jest bardzo ważny, ponieważ ma pomagać w tym trudnym czasie pandemii, w powrocie dzieci i młodzieży do aktywności i sprawności fizycznej, której nie sprzyjała zdalna nauka, konieczność izolacji i zamknięte obiekty sportowe.

Wzorem roku ubiegłego organizator zabezpieczy transport, zakwaterowanie i wyżywienie ( śniadanie i obiadokolacja )  w ośrodku wypoczynkowym, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, opłaty za wejścia na stok  ( 9 godzin po 3 godziny )  i wypożyczenie nart, – instruktorów na stoku., wyjazd na basen i termy, oraz jedna wycieczkę turystyczna – krajoznawcza z przewodnikiem.

.

Wyjazd jest uzależniony od ilości dzieci zgłoszonych w danym regionie. Planujemy wyjazd z miast: Suwałki, Olecko, Grajewa, Łomży, Olsztyna, Mrągowo, Biskupca, Giżycka, Ostródy. Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostrowi Mazowieckiej, Piotrkowa Trybunalskiego.

Serdecznie zapraszamy do współpracy sołtysów, radnych, kluby, szkoły, w tym szczególnie dyrektorów szkół i nauczycieli, którzy podjęliby się zorganizowania wyjazdu grupy dzieci ze szkoły razem z opiekunem z danej szkoły.

. WAŻNE! Uczestnik musi mieć obowiązkową aktualną legitymację szkolną wraz z peselem i pieczęcią szkoły umieszczoną na drugiej stronie legitymacji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników kolonii w przypadku ich zniszczenia lub zagubienia. W przypadku, gdy dziecko przyjmuje leki, wymagane jest podanie informacji o tym, jakie leki i w jakich dawkach. Prosimy o spakowanie niezbędnych dla dziecka leków w osobną torebkę oraz zamieszczenie informacji o dawkowaniu.

Na pół godziny przed podróżą dzieciom źle znoszącym podróż autokarem należy podać AVIOMARIN.

W zimowisku może wziąć udział dziecko zdrowe i tylko wtedy gdy wszystkie osoby z nim mieszkające są zdrowe!
· Dziecko nie ma w dniu wyjazdu na zimowisko oraz nie miało w ciągu 14 dni przed zimowiskiem: kataru, kaszlu, gorączki, duszności, ani nie wystąpiły u niego żadne objawy chorobowe.
· Nikt z osób mieszkających z dzieckiem nie jest objęty kwarantanną
· Żadna z osób mieszkających z dzieckiem nie jest chora lub nie była chora w ciągu 14 dni przed rozpoczęciem  zimowiska
· Na miejscu zbiórki dziecko będzie miało zmierzoną temperaturę, podwyższona temperatura wyklucza udział dziecka w zimowisku.
· Uczestnik i osoby mu towarzyszące w dniu wyjazdu na zimowisko i w dniu odbioru uczestnika z zimowiska muszą mieć zakryte usta i nos (nosić maseczki).
Rodzicu, podanie nieprawdziwych informacji o stanie zdrowia dziecka może narazić na zakażenie inne osoby, w tym inne dzieci. Podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkich uczestników zimowiska, pracowników i ich rodziny.
Rodzicu miej świadomość, że nawet przy zachowaniu restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa zdrowotnego na zimowisku, Twoje dziecko może ulec zakażeniu koronawirusem. Każdy niepokojący objaw chorobowy, może spowodować umieszczenie dziecka w pokoju – izolatce. Możemy również poprosić Cię o zabranie dziecka z zimowiska
Rodzicu, przypomnij dziecku zasady zachowania higieny i dystansu społecznego. Wyposaż dziecko w maseczki i środki do dezynfekcji rąk.

W razie pytań i wątpliwości należy kontaktować się z Tomaszem Bartnikiem – Przewodniczącym Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku, koordynatorem wyjazdu (tel. 516106667, 508863211).


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *