Gminne  Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Ełku, organizuje kolonie dla dzieci rolników i różnych grup społecznych  przy współudziale Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Pojezierze Ełckie”.

Wypoczynek odbędzie się w trzech pensjonatach: w  Domu Wypoczynkowym – Wynajem Pokoj- Wyżywienie Wojciech Łukaszczyk,  Zakopane –  Mrowce 37, 34-500 Zakopane,                      Dom  Wypoczynkowy „Olczański Dworek”  ul: Tadeusza Kościuszki 78 C, 34-520 Poronin Pokoje gościnne „STACHOŃ” Maria i Bolesław Stachoń Ul: Kościuszki 60c, 34-520 Poronin, w terminie  26.07.2023 –03.08.2023

Podczas turnusu przewidujemy wyjazd całodniowy do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandiaw Zatorze.

Organizator zapewnia – całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, transport, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (kierownicy, wychowawcy), opiekę medyczną, – ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, – atrakcyjny program kulturalno-oświatowy i wycieczek krajoznawczo-turystycznych.

Wpłatę należy dokonać na konto podane przez organizatora nie później niż 2 dni przed wyjazdem, zaliczkę w kwocie 500,00zł należy wpłacić po zarejestrowaniu uczestnika na podane konto w naborze. Zaliczka opłacona oznacza zakwalifikowanie uczestnika.  

Koszt koloni dziecka na krusie 1500zł,

Koszt całkowity 2000,00zł .

Wystawiamy faktury w przypadku korzystania rodzica z Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Kolonie są skierowane do różnych grup społecznych nie tylko do dzieci rolników.

 Istnieje możliwości udziału dzieci w wypoczynku, których rodzice nie opłacają KRUSU.

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zarejestrowania się elektronicznie na stronie http://www.lzselk.pl , oraz opłacenie zaliczki w kwocie 500,00zł na konto 25 93310004 0000 0011 3449 0005: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ Pojezierze Ełckie” ul: Sikorskiego 5A, 19-300 Ełk,, w tym roku kartę uczestnika  należy przekazać organizatorowi w dniu wyjazdu przed wsiadaniem dziecka do autobusu na wyjazd na wypoczynek. W przypadku dziecka rolnika należy dołączyć zaświadczenie z krusu.

Program zostanie dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników, uczestnicy będą mieli wybór wycieczek i zajęć.

Przedstawiony program stanowi propozycje wycieczek, które mogą być zmieniane lub zastępowane innymi zajęciami. Realizacja programu będzie uzależniona od aktualnych wymagań sanitarnych, dostępności obiektu do zwiedzania, możliwości zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa zdrowotnego itp.

W razie pytań i wątpliwości proszę kontaktować się z  koordynatorem organizacji letniego wypoczynku (tel. 508863211, 516106667 ), informację i karty kwalifikacyjne będą również dostępne na stronie internetowej  http://lzselk.pl/index.php/2023/05/23/ruszaja-zapisy-na-kolonie-dla-dzieci-nad-morzem-baltyckim-gorach-stolowych-bieszczadach-tatrach-i-mazurach/ , http://www.lzselk.pl.

Projekt pogramu

Największą atrakcją będzie wycieczka do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia – w tym potężnym kompleksie każdy znajdzie coś dla siebie: od tropikalnej wyspy z mnóstwem wodnych atrakcji przez miasteczko wyjęte prosto z Władcy Pierścieni z epokową architekturą i najwyższą na świecie kolejką Wooden Coaster Zadra po najszybsze i największe Roller Coastery.

Na dzieci czekają również… Tatry, gdzie podczas górskich wycieczek z przewodnikiem zobaczą piękno naszych gór. …i Zakopane: zaprosimy je na gwarne i kolorowe Krupówki, pokażemy Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, obiekty Skoczni Krokiew.

Zwiedzanie z przewodnikiem Krakowa. Droga Królewska – Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, ul. Floriańska, ul. Kanonicza, Dom Długosza; Rynek Główny – Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki (Ołtarz Wita Stwosza); Wzgórze Wawelskie – dziedzińce, Katedra (Krypty, Dzwon Zygmunta), Smocza Jama.

Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce z przewodnikiem: komory solne, a wśród nich ta najbardziej wyjątkowa – Kaplica św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię.

 Na obozie nie zabraknie również górskich wędrówek, podczas których zobaczycie: Rusinową Polanę z przepięknymi widokami na Tatry oraz zwiedzicie Wiktorówki. Wybierzecie się do Doliny Kościeliskiej, gdzie zobaczycie Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą. Wejdziecie na Gubałówkę, skąd przejdziecie na Butorowy Wierch i zjedziecie wyciągiem krzesełkowym. Pamiętajcie, że nie ominą Was również główne atrakcje programowe m.in. poznawanie najciekawszych miejsc w Zakopanem oraz wspólna zabawa i zajęcia integracyjne. Całodniowa wycieczka górska dla chętnych z przewodnikiem nad Morskie Oko – największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie. Przejście od Palenicy Białczańskiej, trasą wokół Wodospadów Mickiewicza. Spacer wokół jeziora, przepiękna sceneria polodowcowa, widoki na najwyższe szczyty Polski – Rysy i Mięguszowickie.

Uczestnicy do wyboru będą mieli wycieczkę w góry. Do wyboru będą mieli 3 wycieczki w góry w jednym dniu, wybiorą jedną.

Wycieczka w Pieniny: przeżyjemy niesamowitą przygodę! Weźniemy udział w spływie tratwami przełomem Dunajca ze Sromowiec do Szczawnicy . Popłyniemy przełomem rzeki Dunajec w otoczeniu pięknych Pienin. Piękne krajobrazy, dzika przyroda i szum rzeki Dunajec to przygoda dostępna dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej, nie są również wymagane umiejętności pływania. Spływy Dunajcem odbywają się pod opieką doświadczonych instruktorów.

W programie m. in. Szczawnica – popularny kurort malowniczo położony w dolinie potoku Grajcarek. Promenada spacerowa, Park Zdrojowy z muszlą koncertową, zegar i figury zwierząt z kwiatów (ulubione miejsca na fotki). Wjazd koleją krzesełkową na Palenicę 722 m n.p.m.. Odwiedzimy też Wąwóz Homole wydrążony przez potok Kamionka, jeden z najpiękniejszych wąwozów w Polscce.

Zwiedzimy Zamek w Niedzicy tzw. Zamek Dunajec należy do najcenniejszych w Polsce zabytków architektury obronnej. Wystawiony został w początku XIV wieku po węgierskiej stronie granicy, naprzeciwko polskiej warowni w Czorsztynie. Obecnie mieści się w nim muzeum historyczne, w którego zbiorach znajdują się m.in. dokumenty związane z dziejami zamku i Spisza. Poniżej zamku znajduje się zapora spiętrzająca wody Dunajca.

Zwiedzimy Tamę ZAPORA NIEDZICA – położona jest ona w bezpośrednim sąsiedztwie Niedzicy, na granicy Pienin Spiskich i Właściwych znajduje się zapora ziemna dzięki której powstał sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu -Zalew Czorsztyński. Zapora, której budowa zakończyła się w 1997 roku, miała ogromny wpływ na zmianę krajobrazu Dunajca oraz na charakter otaczających ją terenów.

Wszystkie wycieczki górskie poprowadzą doświadczeni przewodnicy tatrzańscy. Program tych wycieczek uzależniony jest od warunków pogodowych oraz możliwości fizycznych uczestników i może ulec pewnym zmianom.

Odwiedzą również Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie czeka na Nich mnóstwo atrakcji m.in. zobaczą interaktywną mapę Tatr, w technologii 3D obejrzą film, zintegrują się podczas różnych super ciekawych gier w multimedialnej Sali Odkryć. Góralski folklor i tradycję poznają podczas spotkania z gazdą. Nie zabraknie wspólnych tańców, góralskich przyśpiewek i dowcipów.

Odwiedzicie dwa największe aquaparki na Podhalu. Oprócz wodnego szaleństwa w Termach Gorący Potok w Szaflarach zabierzemy Was również do Aquaparku w Zakopanem, gdzie czekają na Was: dwa baseny, dzika rzeka, liczne zjeżdżalnie, whirlpoole oraz kompleks saun.

W drodze powrotnej przejazd do Wadowic – zwiedzanie miasta Ojca Świętego. W programie Bazylika Ofiarowania NMP, dom rodzinny Karola Wojtyły oraz czas na kremówkę. Przyjazd do Częstochowy – Udział w Apelu Jasnogórskim.

Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali koordynator projektu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *